Bramy garażowe

Bramy garażowe

Już na etapie projektu trzeba wiedzieć, jaki rodzaj bramy garażowej będzie zamontowany. Poniżej opisano typy bram oraz ogólne wymagania montażowe.


Typy bram

  • brama garażowa dwuskrzydłowa
  • brama garażowa uchylna
  • brama garażowa segmentowa
  • brama garażowa segmentowa przesuwna

W ofercie posiadamy wiele bram garażowych!

Taki podział bram garażowych daje możliwość doboru prawidłowej konstrukcji w zależności od Państwa wymagań. Brama dwuskrzydłowa tak samo jak i uchylna, będzie potrzebowała miejsca przed garażem, żeby można było ją otworzyć. Z naszej praktyki wynika, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wybieranie bramy segementowej lub segmentowej przesuwnej.

Przy bramie segmentowej ilość miejsca na podjeździe nie gra roli. Panele przesuwają się w prowadnicach w górę lub w dół. Brama po otwarciu znajduje się powyżej otworu wjazdowego, a równolegle do podłogi. Kolejną korzyścią bram segmentowych są zamontowane w garażu prowadnice, które nie zawężają wjazdu. W bramie uchylnej natomiast wsporniki zajmują część miejsca na wjazd. Jeśli otwór ma 2,5 m szerokości, po zamontowaniu bramy szerokość wjazdu wyniesie 2,3 m.

W przypadku bram segmentowych muszą być spełnione odpowiednie warunki techniczne. Od krawędzi nadproża w otworze garażu do sufitu musi być co najmniej 21-30 cm w zależności od konstrukcji. Odstęp ten potrzebny jest, aby zmieściła się tam wsunięta do środka brama wraz z prowadnicami. Tę minimalną wysokość można zmniejszyć nawet do 15 cm, ale będzie to związane z zakupem nietypowej bramy. Na ścianach po bokach wjazdu powinno być co najmniej 10 cm z jednej i drugiej strony na zamontowanie prowadnic.

Garaż powinien być otynkowany, najlepiej również pomalowany, przynajmniej w miejscach przytwierdzenia bramy. W przeszłości bramy garażowe były malowane w dwóch typowych kolorach: białym i brązowym. Teraz rynek tak się rozwinął, że standardem jest dobieranie koloru bramy do koloru okien, drzwi, dachu lub rynien. Dobór koloru wykonuje się w oparciu o wzorniki kolorów (np. z palety RAL).

W naszej ofercie bram garażowych posiadamy wiele produktów, co pozwala nam na dostarczenie i zamontowanie nawet najbardziej nietypowych rozwiązań.


Nasi partnerzy

Nice WIŚNIOWSKI

Przegląd bram garażowych firmy WIŚNIOWSKI

Bramy segmentowe PRIME

Bramy segmentowe PRIME

Wyobraź sobie bramę garażową nowej generacji. Bramę, która nie jest transformacją istniejących rozwiązań, ale twórczym efektem poszuiwań równowagi między nowoczesną techniką, jakością, bezpieczeństwem i designem. Taka jest brama PRIME.

Bramy segmentowe UniTherm

Bramy segmentowe UniTherm

Brama UniTherm spełnia rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Współczynniki tych parametrów mają wpływ nie tylko na wydłużenie czasu eksploatacji bramy, ale również zachowanie jej walorów estetycznych przez lata.

Bramy segmentowe UniPro

Bramy segmentowe UniPro

Bramy UniPro to najbardziej komfortowe rozwiązanie do garażu. Jest to brama ciepła przeznaczona szczególnie do garaży ogrzewanych.

Bramy roletowe

Bramy roletowe

W bramach roletowych komfort staje się standardem. Wszystkie bramy roletowe wyposażone są w standardzie w napęd. Kurtyna bramy nawija się na wał nawojowy schowany w skrzynce, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem.

Bramy rozwierne

Bramy rozwierne

Nowoczesne podejście do tradycyjnych rozwiązań. Bramy rozwierne to najbardziej ekonomiczne zamknięcie garażu. Gwarancją niskiej ceny i niezawodnej pracy jest zastosowanie prostych i sprawdzonych rozwiązań.

Bramy uchylne

Bramy uchylne

Bramy uchylne to jedne z najbardziej popularnych bram na rynku. Ich prosta konstrukcja oraz proste i sprawdzone rozwiązania mechaniczne gwarantują niezawodne działanie bramy.